Systém SALUS Smart Home

 

 

So Systémom SALUS Smart Home môžete ovládať kúrenie vo vašom dome odkiaľkoľvek – prostredníctvom nenáročnej aplikácie z vášho smartfónu, tabletu alebo z PC. Aplikácia je k dispozícii v českom jazyku a zadarmo si ju môžete stiahnuť z App Store alebo Google Play.
Primárnou funkciou SALUS Smart Home je regulácia vykurovania. Pridaním niekoľkých jednoduchých a ľahko inštalovateľných zariadení môžete využívať ďalšie možnosti systému. Základom je univerzálna internetová brána SALUS UGE600, ktorá zabezpečí komunikáciu medzi jednotlivými prvkami a umožní vám tak prispôsobiť si prevádzku presne podľa vašich potrieb. Pomocou nenáročnej aplikácie Smart Home budete môcť vo vašom dome jednoducho ovládať nielen vykurovanie, ale aj komfort a bezpečnosť.

UGE600

Brána UGE600 je jediné zariadenie z radu SALUS Smart Home, ktoré pripojíte k domácemu internetu prostredníctvom Wi-Fi (inštalácia s LAN káblom). Ďalšie zariadenia SALUS komunikujú s bránou UGE600 cez sieť ZigBee. Smartfónom, tabletom alebo PC tak môžete ovládať aj ostatné nainštalované inteligentné zariadenia z domova alebo odkiaľkoľvek, či už priamo alebo si naprogramujete najrôznejšie OneTouch pravidlá – podľa vašich potrieb.

Pravidlá môžu zahŕňať napríklad:
  • Vypnutie všetkých žiaroviek v domácnosti 5 minút po zatvorení vonkajších dverí.
  • Vypnutie kúrenia, ak sú okná otvorené dlhšie ako 10 minút.
  • Zapnutie svetiel v záhrade po západe slnka.
  • Zapnutie zásuvky v detskej izbe pre TV a hraciu konzolu v čase od 17:00 do 18:00 h.
Koľko UGE600 brán je potrebných?

Jedna brána má dosah 30 metrov a umožňuje pripojiť až 100 rôznych zariadení. V rozľahlých budovách s masívnymi stenami môže byť potrebné zapojenie zosilňovača signálu siete ZigBee RE600 pre správne fungovanie systému SALUS Smart Home.

 

Na ovládanie vykurovania vo vašom dome so systémom SALUS Smart Home môžete použiť ľubovoľnú kombináciu nasledujúcich termostatov:
HTR-RF (20) – bezdrôtový izbový termostat

Vďaka jednoduchému ovládaniu je termostat HTR-RF (20) ideálny pre užívateľov, ktorí uprednostňujú tradičný ciferník a do vykurovacieho systému chcú zasahovať minimálne. Termostat má tiché spínanie a kalibráciu TPI (Time Proportional & Integral), ktorá zabezpečí presnú reguláciu teploty.

HTRS-RF (30) – bezdrôtový digitálny denný termostat

Moderný a presný digitálny termostat. Intuitívne ovládanie a dobre čitateľný LCD displej ho predurčujú pre užívateľov, ktorí chcú presne riadiť individuálnu teplotu v miestnosti. Termostat má tiché spínanie a kalibráciu TPI (Time Proportional & Integral), ktorá zabezpečuje presnú reguláciu teploty.

HTRP-RF (50) – bezdrôtový programovateľný termostat

Pre jednoduché ovládanie a ľahko čitateľný LCD displej je HTRP-RF (50) ideálny pre užívateľov, ktorí chcú úplnú kontrolu nad ich podlahovým alebo radiátorovým vykurovaním. Termostat má tiché spínanie a s kalibráciou TPI (Time Proportional & Integral) je zabezpečená presnosť a účinnosť vykurovania. HTRP-RF (50) je plne programovateľný a vhodný na optimalizáciu vykurovania a minimalizáciu spotreby energie.

VS10 a VS20 – bezdrôtové digitálne izbové termostaty

Moderný dizajn, intuitívne jednoduché ovládanie a prehľadný LCD displej VS10 a VS20 termostatov uspokojí náročných zákazníkov, ktorí uprednostňujú úplnú kontrolu nad vykurovaním. VS10 (montáž do inštalačnej krabičky, napájanie 230 V) a VS20 (montáž na stenu, napájanie 4 x AAA batéria) sú plne programovateľné, prostredníctvom časových a tepelných programov umožňujú optimalizáciu vykurovania a minimalizáciu spotreby energie. Kalibrácia TPI (Time Proportional & Integral) zabezpečuje presnosť a účinnosť vykurovania. Podomietkový termostat VS10 navyše funguje aj ako opakovač signálu siete ZigBee.

FC600 – Fan-coil termostat

Je určený na ovládanie Fan-coil jednotky, teplovodného výmenníka s ventilátorom alebo podlahovej vykurovacej jednotky.  Je tak optimálny na ovládanie vykurovania v hoteloch, kanceláriách či obchodoch. Má prehľadný dotykový displej. Prostredníctvom časových a tepelných programov umožňuje optimalizáciu vykurovania a minimalizáciu spotreby energie. Kalibrácia TPI (Time Proportional & Integral) zabezpečuje presnú reguláciu teploty.

TS600 – bezdrôtový izbový termostat

Termostat bez LCD displeja je určený na reguláciu podlahového aj radiátorového vykurovania. Je vhodný na použitie v miestnostiach, kde nie je potrebné manuálne ovládanie termostatu. TS600 má tiché spínanie a kalibráciu TPI (Time Proportional & Integral), ktorá zabezpečí presnú reguláciu teploty.

Ako to funguje?

Regulovať teplotu v miestnosti je možné priamo z termostatu alebo odkiaľkoľvek smartfónom, tabletom či PC – prostredníctvom aplikácie Smart Home.
Pri vykurovaní teplovodnými radiátormi dostane termostat požiadavku na zvýšenie teploty a otvorí radiátorovú hlavicu. Pri elektrických vykurovacích systémoch je požiadavka na vykurovanie zaslaná do inteligentného relé SR600. Pri podlahovom vykurovaní je požiadavka na zvýšenie izbovej teploty zaslaná do centrálnej svorkovnice KL08RF.
V každom jednom vykurovacom systéme sa vykurovanie zapne (po prijatí požiadavky na zvýšenie teploty zaslanej prostredníctvom internetu zo smartfónu, tabletu či PC), až kým nebude v miestnosti požadovaná teplota. Po dosiahnutí požadovanej teploty sa vykurovanie vypne. Ak teplota v tejto miestnosti alebo oblasti klesne, vykurovanie sa opäť zapne, aby sa zachovala požadovaná teplota.

 

Ostatné zariadenia:

Vďaka systému SALUS Smart Home môžete vo vašom dome vytvoriť komfortné prostredie, znížiť spotrebu elektrickej energie a získať kontrolu nad všetkými elektrickými zariadeniami vo vašom dome.

SPE600 – inteligentná zásuvka

SPE600 sa vkladá do existujúcej elektrickej zásuvky. Umožňuje ovládať pripojené elektrické prístroje (napríklad svetlá, TV, kávovar a iné) cez aplikáciu Smart Home prostredníctvom časového programu, alebo na základe teploty – ak je SPE600 spárovaná s termostatom. SPE600 funguje aj ako opakovač – zvyšuje dosah siete ZigBee.

OS600SW600

Okenné a dverové senzory rozpoznajú, či je okno/dvere otvorené alebo zatvorené. Umožňujú vypnúť kúrenie v miestnosti v čase, keď je okno/dvere otvorené. Zamedzujú tak zbytočným únikom tepla z miestnosti pri vykurovaní a šetria spotrebu energie.

So senzormi OS600 a SW600 má užívateľ možnosť jednoducho kontrolovať bezpečnosť vo svojom dome.  Prostredníctvom OneTouch si môže nastaviť pravidlo­ – odoslanie textovej správy alebo e-mailu, ak sa otvorí okno/dvere.

SR600

Inteligentné relé, ktoré umožňuje ovládanie pripojených elektrických zariadení (napríklad garážová brána, závlaha v záhrade, vonkajšie žalúzie a iné) cez aplikáciu Smart Home. SR600 funguje aj ako opakovač – zvyšuje dosah siete ZigBee.

All search results